UI & UX Optimizasyonu

Projelerin tasarım süreçleri, ürünün hedef kitlesinin göz önünde bulundurulması ile başlar. Tasarımların ise her zaman içgüdüsel hareketlere bağlı kalmaksızın, istatistiksel verilere dayanarak yapılması gerekir. Çeşitli UI UX optimizasyonu teknikleriyle hedef kitlenin davranışlarını etkili bir biçimde analiz edilerek verilere çevirebilirsiniz.

Çalışmalar, ekibin ürün ve hizmetlerin hitap ettiği kitlenin gözünden bakarak olası ihtiyaçların tespit edilmesini sağlar. Müşterilerin deneyimlerini tasarlayabilmek için sürdürülen çalışmalar sonrasında ise ürün stratejileri ortaya çıkmaktadır.

Analiz aşamasında elde edilen veriler ile tasarım kararına doğru ilerleyeren çalışmalar sonrasında ortaya çıkan bu kararlar ise konsept çalışmalarından wireframe ve prototip aşamasına kadar test edilmektedir.

Araştırma ve veri analizleri ile başlanan bu optimizasyon süreci, kullanıcıların akışlarını ve noktalarını yaratarak kullanıcı arayüzüyle etkileşimin sağlanmasıyla sonuçlanır.

UX (User Experience) Nedir?

İnternet siteleri, mobil uygulamalar ve daha pek çok farklı dijital platformdan yararlanırken kullanıcılar tarafından tecrübe edilen deneyim UX nedir sorusunun en net cevabıdır. Diğer deyişle kullanıcılar ile mevzu bahis dijital platformlardaki yazılım ya da araçların etkileşimi ile ortaya çıkan kullanıcı tecrübesi User Experience yani UX olarak adlandırılıyor. UX, internet sitenizin hedeflerinin daha iyi bir oranda dönüşmesini sağlayan temel dönüşüm optimizasyonu araçlarından birisidir.

Neden SolvePark?

SolvePark mevcut ziyaretçi kaynaklarını; sık ziyaret edilen sayfalar, çıkış yüzdesi, ısı haritaları, A/B testleri gibi birçok yöntemlerle analiz ederek website veya uygulamanızdaki kullanıcı deneyimini arttırmak için tecrübesiyle her zaman yanınızdadır.

Hizmetlerimiz hakkında sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.