Design Patterns & Principles

Design Patterns, bir yazılım projesinde sık karşılaşılan ve benzer sorunlar ele alınarak kod optimizasyonlarının en iyi şekilde yapılandırılmasının sağlanmasıdır. Yazılım projelerinin geliştirme süreçlerinde, mühendislerin işlerini oldukça kolaylaştıran bu çözüm önerileri dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yazılım geliştirmeyi ve yazılım projelerini temel ve altyapı geliştirmeleri olarak iki farklı noktada ele aldığımız için SolvePark olarak her zaman Design Patterns konusuna oldukça hassas yaklaşmaktayız.

Design Patterns ayrıca hazır bir şekilde kodların içine koyularak çalıştırılabilen, tamamlanmış tasarımlar değillerdir. Birtakım durumlarda çeşitli problemlerin meydana gelmesi anında ne gibi yöntemler ile bu problemlerin giderilebileceğinin yol göstericisi konumundadır. Algoritmalar bu açıdan ele alındığı takdirde Design Patterns olarak tanımlanamaz. Çünkü algoritmalar hesaplama sorunlarına çözüm getirebilirler, Design Patterns ise yazılımın geliştirilme aşamasındaki sorunlara çözüm getirmektedir.

SolvePark olarak yazılımların kolay genişleyebilir, tekrar kullanılabilir ve yeni ihtiyaçların en az biçimde yazılımı etkileyecek şekilde eklenmesi işlemlerini Design Patterns yöntemleri ile sizlere sunuyoruz. Böylelikle yazılım için harcamış olduğunuz iş gücünden ve zamandan tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Hizmetlerimiz hakkında sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.