Dijital Pazarlama

Mobil cihazların yaygınlaşması, internet bant genişliğinin artması ve neredeyse her kişinin tüm ihtiyaçlarını internet mecrası üzerinden gidermesi ile birlikte pazarlama dünyasında da köklü değişikliklere gidiliyor. 

Ülkemizde her geçen zaman, sayısı hızlı bir şekilde artmakta olan internet kullanıcılarının satın alma alışkanlıkları da bu durum ile doğru orantılı bir şekilde etkileniyor. Dijital dünyanın hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte dijital pazarlama şirketler tarafından en çok tercih edilen pazarlama alanı olarak yer almakta ve çok kanallı pazarlamanın (MCM) ana kolunu oluşturmaktadır. Dijital pazarlama danışmanlığı ise yükselen bu pazarlama yöntemleri arasında etkin sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Neden Dijital Pazarlama Danışmanlığı?

Dijital pazarlama, televizyon, radyo ve dergi gibi gelenekselleşmiş medya kanallarından uzak teknikler ile, ürün ve hizmetlerinizi desteklemek, tanıtmak amacıyla internetin tüm kanallarının etkin bir şekilde kullanılması ve analiz edilmesidir.

Uygulanan dijital pazarlama stratejileri sayesinde hedef kitlenizi dilediğiniz gibi daraltabilir, istediğiniz zamanda ve mekanda hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. İnteraktif özelliğe sahip olan bu sistem müşterilerinizin geri dönüş bildirimlerine, taleplerine ve önerilerine anlık olarak cevap verebilme özelliğini de sunmaktadır. Dijital pazarlamanın, offline pazarlamadan en büyük farkı ve avantajı ise anlık geri dönüş, anlık istatistik ve düşük maliyet öğeleridir.

Dijital pazarlama, iletişimin anlık olarak gerçekleştirilebilmesi ise hedef kitlenizin yönlendirmeleri ile birlikte geleceğe yönelik olan bir sonraki adımınızı kendinizden daha emin atmanızı sağlıyor.

Dijital pazarlama, hedefe yönelik olarak müşteri ilişkilerinizi, müşteri memnuniyetinizi ve marka prestijinizi arttırmanızı ve ölçümlemenizi sağlar. Farklı dijital mecralardan en etkin şekilde faydalanılarak elde edilen hedef kitleniz sayesinde yer aldığınız sektördeki pazarın ve rakiplerinizin analizlerini de yapabilirsiniz.

Neden SolvePark?

Dijital pazarlama dünyasında ürünlerinizi ve markanızı nasıl pazarlayacağınızı ve nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız SolvePark olarak sizlerle 15 yıllık tecrübemizi paylaşmaya hazırız. Detaylı analiz, strateji oluşturma ve raporlama çalışmalarımız sonrasında çalışmalarımızı başlatarak, en etkili ve doğru yol haritasını izleyip markanızı dijital pazarlama dünyasında en doğru noktaya taşıyoruz.

Hizmetlerimiz hakkında sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.