SolvePath

SolvePark Proje Geliştirme Döngüsü

SolvePath, farklı disiplinlerdeki görevleri doğru sıra ile doğru zamanda yapmayı ve süreç içerisinde arz eden ve talep eden ilişkisindeki uyumu maksimum düzeyde tutmayı esas almıştır. Bu bakış açısı ile müşterilerine hızlı ve doğru hizmeti sunmayı başarmıştır.

Tecrübelerimiz bizlere yapılacak işi anlamanın, parçalara ayırmanın ve bunları doğru zamanda yapmanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Yaptığımız geniş çaplı çalışmalar ve araştırmalar sonucu, hem zaman, hem maliyet kazanımı sağlamak için SolvePark ailesi olarak aşağıda detayı bulunan SolvePath metodolojisini geliştirdik.

SolvePath temel olarak Analiz, Tasarım, Geliştirme, Test, Yayın ve Bakım olarak 6 ana adımdan oluşmaktadır. Bu adımlar projelerin ihtiyaçlarına göre optimize edilebilecek şekilde tasarlanmıştır ve her müşteri ihtiyacına göre şekillenebilmektedir.

01. Analysis
Analiz, SolvePath metodolojisinde bir projenin ilk adımıdır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda SolvePark ekibi tarafından proje analiziniz çıkartılır. Bu süreç tamamlandığında, kullanılacak teknolojiler ve proje takvimi belirlenmiş olur.
02. Design
Bu adım 2 aşamada ele alınır. İlk olarak projenin kullanıcı deneyimi çalışması yapılır ve bu çalışma sonucunda prototip tasarım ortaya çıkar. Prototip tasarımının onaylanmasının ardından görsel tasarım çalışmaları başlar. Bu adım sonlandığında projenin bütünü görsel olarak tamamlanmış olur.
03. Development
Analiz aşamasında karar verilen teknolojilerin proje için konfigüre edilmesi ile başlayan geliştirme adımı, temelde iki farklı ekip tarafından yürütülür. İlk ekip bir önceki aşamada ortaya çıkan tasarımı proje üzerine aktarırken, ikinci ekip de fonksiyonel geliştirmeleri tamamlar. Bu adım tamamlandığında proje test edilmeye hazır hale gelir.
04. Test
Projeniz SolvePark test ekibi tarafından, projenin kapsamına bakılmaksızın standart olarak sırası ile birim, performans ve güvenlik testlerine tabi tutulur. Bu testleri başarı ile tamamlayan proje, analiz aşamalarında belirlenen test senaryolarından da geçirilerek amacına uygun olarak geliştirildiğinden emin olunur. Bu adımın sonunda proje artık yayına alınmaya hazırdır.
05. Live
Sistem, analiz aşamasında belirlenen teknolojiler ve projenin kapsamı göz önünde bulundurularak hazırlanmış yayın ortamı üzerinde yayına alınır. Bu adımın sonunda babysitting süreci devreye girer.
06. Babysitting
Projeniz analiz aşamasında belirlenen süre boyunca, SolvePark ekibi tarafından olası bir sorun ve hataya karşı karantina altında incelenir. Bu süre projenin yayın hayatına sorunsuz bir şekilde devam edeceğine kanaat getirilene kadar devam eder.
Hizmetlerimiz hakkında sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.