Foursquare & Swarm Reklamları

Foursquare & Swarm Nedir?

Yaşadığınız şehri, gezeceğiniz yerleri ve yapılacaklar listesi planlayacağınız lokasyon bazlı sosyal medya uygulamalarınden en meşhur ve yaygın olanı Foursquare / Swarm uygulamasıdır. Kullanıcılar hem bulundukları yerleri paylaşmak, hem yeni mekanlar keşfetmek hem de mekanlara ait tavsiye ve önerileri okumak için Foursquare uygulamasını kullanmaktadırlar. Kısacası lokasyon bazlı bir sosyal mecra arıyorsanız, Foursquare bunun için doğru hedef kitledir.

Foursquare Reklamları


Foursquare reklamları FourSquare & Swarm mobil uygulamaları üzerinden yeni gerçek müşteriler kazanmanız için oluşturabileceğiniz reklamlardır.

Foursquare & Swarm Reklam Türleri


Check-in Special:

Her check-in yapıldığında gösterilen bir reklam türüdür. Bu fırsat bir hediye çeki olabileceği gibi, ufak bir hediye veya ücretsiz bir kahveye kadar gidebilir. Amacı Foursquare'de işletmenin bilinirliğini arttırıp, insanları mekana uğramaya teşvik etmektir.

Newbie Special:

Check-in Special'ın sadece ilk defa gelen kullanıcıya gösterilen reklam biçimidir. İlk gelen müşterilere önem veriyorsanız, kullanmanız gereken bir reklam türüdür.

Mayor Special:

İşletmenizde "mayor" ünvanını kazanmış en sadık müşterinize sunacağınız fırsat tipidir. Her Cuma ücretsiz bir menü veya bir kahve ikram etmek gibi bir kampanya kurgusu yapabilirsiniz.

Loyalty Special:

Mekanınıza belirleyeceğiniz süreklilikte gelen müşterilere önereceğiniz fırsat tipidir. "Ayak alıştırmak" olarak tabir ettiğimiz pazarlama tipinin FourSquare versiyonu diyebiliriz.

Flash Special:

Belirli bir zaman diliminde belirli sayıda gelen müşterilere sunacağınız fırsat tipidir. Saat 19:00'dan sonra gelen ilk 5 müşteriye %30 indirim gibi bir kurgu yapmak isterseniz, seçmeniz gereken reklam modellemesi bu olmalıdır.

Friends Special:

Müşteri, belirli bir arkadaş sayısıyla işletmeye geldiğinde aktif olan bir teklif kullanmak isterseniz "Friends Special" kampanya türünü kullanmanız gerekmektedir. "4 Arkadaşızla İşletmemizi ziyaret edip check-in yapın, hesabın %20 sini biz karşılayalım" gibi kampanyalar oluşturmak bu kampanya türü için yerinde bir örnek olacaktır.

Swarm Special:

İşletmenizde aktif olan ziyaretçiler belirli bir sayı üzerine geldiğinde önerebileceğiniz bir teklif tipidir. 50 kişi işletmenizde iken içkiler ücretsiz demek isterseniz bu kampanya türünü kullanmanız gerekmektedir.

Neden SolvePark?

SolvePark olarak, Foursquare platformunda yer alacak reklamlarınızın etkileyici metinlerini ve görsellerini stratejik bir biçimde hedef kitlenizin analizini gerçekleştirdikten sonra hazırlıyoruz. Böylelikle ziyaretçi sayınızdaki artış, sizlere yeni müşteriler olarak kazandırılmaya başlanıyor.

Birlikte belirlenen reklam stratejileri doğrultusunda alanında uzman ekibimiz ile birlikte doğru adımları atarak işlerinizi kolaylaştırıyor ve reklam çalışmalarınızın her adımında yanınızda olarak iş yükünüzün hafifletilmesini sağlıyoruz.
Hizmetlerimiz hakkında sizi daha detaylı bilgilendirmek isteriz.